عموماً برای تولید یک قطعه صنعتی و فلزی پس از انجام یک سری ماشین کاری ، پرسکاری و عملیات مختلف بر روی فلزات و قرار داشتن در محیط های کارگاهی و عملیاتی لایه های چربی و انواع آلودگی های سطحی بر روی قطعات قرار می گیرد که لازم می گردد جهت آماده سازی و عملیات نهائی و حتی بسته بندی نهائی و ورود قطعه به بازار هدف یک سری تمیز کاری نهائی ( Finishing ) بر روی قطعات صنعتی انجام بگیرد که این آماده سازی نهائی شامل رنگ کاری ( الکترواستاتیک ، کوره ای ) ، انواع آبکاری و پوشش ها و .. می باشد که چربی گیری باعث ایجاد پوشش بادوام و بهتر بر روی قطعات می گردد و در بسیاری از موارد باعث صرفه جوئی در مصرف مواد و رنگ آبکاری می شود چون پوشش بر روی سطح عاری از چربی به مراتب مصرف کمتر مواد پوششی را به دنبال خواهد داشت و در تست سالت اسپری پوشش های رنگ و آبکاری زمان بسیاز زیادی در این تست مقاومت خواهند کرد و پوشش از روی فلزاتی که چربیگیری شده باشند و عملیات فسفاته کاری بر روی آنها انجام شده باشد به سختی پوسته خواهد شد و دوام بسیار زیادی خواهد داشت .
• چربی گیر گرم :
اين چربي گير محلولی است با بوي ملايم كه براي برطرف كردن چربي و واكس از سطح اشياء آهني بكار مي‌رود . اين چربي‌گير بجاي تركيبات آلي نظير بنزن، پركلرواتيلين كه غالباً آتش زا ، بسیار سمی و يا گران مي‌باشند مورد استفاده قرار مي گيرد . چربی گیر فوق يك پاك كننده قوي و بي خطر بوده كه براي فلزات قبل از گالوانیزاسیون ، آبكاري ، رنگ کاری ، فسفاته کاری و یا لعاب مي تواند مورد استفاده قرار گيرد.

خوردگی یكی از مشكلات عمده در اغلب صنایع به شمار می‌آید كه سالانه مبالغ هنگفتی را به خود اختصاص می‌دهد. استفاده از بازدارنده‌های خوردگی سال‌هاست كه به عنوان یكی از روش‌های كارآمد در صنایع گالوانیزه به كار گرفته می‌شود. ممانعت کننده ها افزودنی‌هایی هستند که با ایجاد تغییر و تحول بر روی سطح فلزات، محیط و یا هر دو خوردگی را تحت کنترل در آورده و شیوه عمل آنها ایجاد تغییرات در واکنش‌های آندی، کاتدی و یا هر دوی آنها است. ممانعت کننده های بسیار زیادی با ترکیبات مختلف موجود می‌باشند؛ اکثر این مواد با آزمایش و محاسبه دقیق فرموله گردیده در نهایت بصورت تجربی اصلاح یافته اند.

• بازدارنده خوردگی شرکت شیمی فرآور مریک :
در صنعت گالوانیزه گرم، در صورت وجود هرگونه چربی و یا پوسته های اکسیدی و سایر آلودگی ها، فعل و انفعال بین روی مذاب و آهن سطح قطعات به خوبی صورت نمی گیرد. بنابراین پیش از اجرای عملیات غوطه وری در مذاب روی، نیاز است سطح قطعات با استفاده از روش های شیمیایی و مکانیکی به طور کامل از وجود هرگونه چربی و پوسته های اکسیدی، زدوده شود. یکی از فرآیندهای انجام شده جهت آماده سازی قطعات، اسید شوئی و یا اکسید زدائی می باشد. در این مرحله پوسته های اکسیدی به جای مانده از مراحل تولید با استفاده از اسید، پاکسازی می شود. به طور معمول اسید مصرفی در این بخش، اسید کلریدریک می باشد که ممکن است از اسید سولفوریک با دمای ۷۰- ۶۰ درجه سانتیگراد نیز استفاده شود. غلظت اسید مصرفی نیز از ۱۰ تا ۲۰ درصد حجمی و متناسب با میزان پوسته های اکسیدی موجود در سطح ، متغییر می باشد. به دلیل امکان بروز خوردگی حفره ای در سطح قطعات و افزایش سرعت تخریب جداره وان اسید شویی، می بایست از مقادیر کافی عوامل بازدارنده در این مرحله استفاده نمود. استفاده از بازدارنده خوردگی شرکت شیمی فرآور مریک سبب جلوگیری از خوردگی سطح فولاد و ایجاد خلل و فرج توسط اسید می گردد. از دیگر مزایای کاربرد این ماده، کاهش مصرف روی، اسید، تصاعد گاز هیدروژن، بخارات اسیدی و مه اسیدی می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، در این حالت عمر کاری سبدی ها و سازه هایی که قطعات را وارد وان اسید می کنند چندین برابر افزایش می یابد..

• موارد ایمنی :
این ماده کاملا غیر سمی و غیر قابل اشتعال می باشد .

شرکت شیمی فرآور مریک با بیش از بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه فروش مواد شیمیایی مرتبط با خطوط گالوانیزه افتخار دارد بالاترین کیفیت و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

• مشخصات محصول :
محلول فلاکس یکی از مواد مهم مورد استفاده در خطوط گالوانیزه بوده که با آماده سازی سطح قطعات موجب چسبندگی و پوشش مناسب در وان روی مذاب می گردد.

شرکت شیمی فرآور مریک با بیش از بیش از ۲۰ سال سابقه در زمینه تولید، فروش و صادرات کلرید روی مایع افتخار دارد بالاترین کیفیت و بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

• مشخصات محصول :
محلول کلرید روی مایع یکی از مواد مهم مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله تصفیه آب، نفت گاز پتروشیمی، باطری سازی و دیگر صنایع بوده و در غلظت های مختلف از بومه ۴۰ تا ۵۸ تولید میگردد.

در فرآیند گالوانیزاسیون ، پس از طی مراحل اسید شوئی و شستشو ، قطعات را در پايان مراحل آماده سازي در حمام گرم محلول فلاکس قرار داده و به آن آغشته مي کنند . محلول فلاکس سطح فولاد را براي انجام واكنش با مذاب روي آماده مي نمايد . به منظور مصرف بهینه و نیز افزایش کارائی فلاکس ، از اکتیواتوراستفاده می گردد .

• اکتیواتور :

افزودن این محلول به فلاکس اثرات چشم گیری در کیفیت گالوانیزاسیون بهمراه داشته که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
‌أ. خاصیت کف کنندگی و پایداری بیشتر فلاکس در تماس با مذاب روی
‌ب. پایداری و مقاومت بیشتر فلاکس در مقابل اکسیده شدن مجدد سطح قطعه
‌ج. افزایش چشمگیر خاصیت روانسازی فلاکس
‌د. ازدیاد خاصیت ریزش و چکیده شدن فلاکس که سبب مصرف کمتر فلاکس می گردد
‌ه. ایجاد خاصیت صابونی در سطح قطعه و بهبود فعل و انفعال تجزیه فلاکس در مذاب با ایجاد دمای بالا و نیز کمک به تشکیل لایه آلیاژی

این ماده سبب جلوگیری از تصاعد گاز هیدروژن، بخارات اسیدی و مه اسیدی می باشد. علاوه بر موارد ذکر شده، در این حالت عمر کاری سبد ها و سازه های موجود در کارگاه چندین برابر افزایش می یابد.

در نهایت کارشناسان و متخصصین شرکت شیمی فرآور مریک همواره آماده پاسخگویی به سوالات ، رفع اشکالات و شنیدن انتقادات و پیشنهادات شما مشتریان محترم می باشند.

 

تلفن تماس:

09128402813-02188559132 – 09021179732